*  VÝZKUM --› Měření energetických polí (2013 - 2014)

Měření energetických polí Země

Měření energetických polí Země

Jedná se o měření polí, fyzikou nepopsaných, zatím ve spektru daném citlivostí nového typu snímače. Snímač má zatím má největší citlivost ve vyzařovacím pásmu vody, takže je vhodný pro detekci vodních (patogenních) zón.

Parametry snímače:
plošný, deskovitý (bez vinutí) , ss odpor 0,2 ohmu
stínění uzemněnou stříbrnou folií proti elektrostatickému náboji
na magnetické pole citlivý není
Měření stejnosměrné, s jediným běžným operačním zesilovačem


Zatím jsem ve fázi prvního "osahávání snímače".
Historický záznam: Snímač v dětském kočárkuKočárek je připraven projet mezi starou studnou a sloupkem brány přes pramen studnyZáznam při pohybu vpřed - zóna (deprese) je na osmém dílku stupniceZáznam při pohybu zpět, pohyb z druhé strany - zóna (vrchol) je na druhém dílku stupnice


Velmi zajímavé zjištění, při zpětném pohybu má záznam opačnou polaritu, souvisí to pravděpodobně s tzv. břehovým efektem rotace vodních částic o strany podzemního kanálu a rotací celého energetického pole. Zároveň to vypovídá o měření fyzikou nepopsané veličiny. Na magnetické pole je snímač necitlivý, další pole, např. gravitačni, se takto primitivním zařízením a těmito rychlostmi posuvu měřit nedá a elektrické v širokém okolí není. Videozáznam na konci článku ukazuje neuvěřitelnou citlivost vylepšeného snímače na vyzařování vody.


Modernější zařízení, dokonalý posuv šňůrkou, kaménky je označen pramen, dvůr prostý všech zdrojů rušivých technických signálů.Detail zařízení v krabici od bot (snímač je to černé vzadu), minutník před krabicí jsem tam odložil a zapomněl vyndat, až nebude sníh, tak to opravímEnergetický profil dvorku, menší pramen je mezi sedmým a osmým dílkem stupnice Povšimněte si obrovské citlivosti snímače, výchylka je znázorněna ve stupnici 200 mV na dílek!Na závěr tohoto prvního a krátkého seznámení jsem přidal prezentační video.
(lze přehrát např. programem VLC player).

Tady bych ještě upozornil, že snímač není citlivý na váhu vody, dokazuje to každá vlnka při přiblížení ruky se sklínkou při nalévání a pohyb ruky v závěru videa nad snímačem. Další měření a jeho výsledky budu postupně doplňovat, to důležité je, že fyzikou neuznávaná pole se měří jednoduchým technickým způsobem. Jen pro úplnost, ta vlnka na grafu vznikla v místě, co proutkař indikuje vodní pramen.